aren

Epoksi Reçine

Epoksi reçine sistemleri, güçlü yapışma özellikleri, kimyasal direnç ve tokluk nedeniyle endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır.Genel iki parçalı epoksi reçine sistemleri, epoksi reçine, katalizörler / sertleştirici maddeler ve seyrelticiler ve / veya diğer katkı maddeleri içerir. Bu kimyasallardan herhangi biri kendi başına tahriş edici ve / veya alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Sertleşmiş epoksi reçine (epoksi reçine sistem kimyasallarının tamamen sertleştirilmiş bileşimi) tahriş edici ve hassaslaştırıcı olmamalıdır.

Epoksi reçinesinin kullanımı

Yüzey kaplamalar (sert, dayanıklı ve paslanmaz bir yüzey sağlar)
Gemi ve diğer denizcilikte kullanılan boyalar - tekne üreticileri için tehlike
Otomobil astarları
Çelik borular
Elektrik izolasyon malzemeleri (elektrik iletimi önlemek için)
Kapanış transformatörleri, kondansatörler, kondansatörler ve diğer elektrik bileşenleri

Epoksi reçine kullanımını için faydalı ipuçları

Hava kabarcıklarını ortaya çıkarmak için bir pimle delin. Ya da, reçinenin yüzeyi üzerine teneffüs edin; Karbondioksit hava kabarcıklarını patlatır. Başka bir seçenek, düşük sıcaklıkta bir zanaat ısı tabancası kullanarak reçinenin üzerine sıcak hava üflemektir.
Reçineye renk verici katılması reçine-sertleştirici oranını etkileyebilir, bu nedenle pigment eklemeden önce üretici kılavuzlarına danışdığınızdan emin olun.
Az miktarda pigment uzun bir yol kat eder. Arzu ettiğiniz yarı saydam veya opak renk elde edilene kadar, pigmentleri tekerrürte az miktarda ekleyin.
Reçine döküldüğünde, dökme kabına bir reçine tabakası bırakın. Ardından, kalan reçineyi, mücevher parçanıza test pokesleri yapmak yerine reçinenin tamamen kürlendiğini kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

Şeffaf Epoksi  | Damla Epoksi | Magnet Epoksi | Hobi Epoksi | Etiket Epoksi | Fosforlu Epoksi

Top